26 marca 2019 – Ruda Śląska stawia na podwórka i… daje zatrudnienie!

Do Rudzkiej Agencji Rozwoju od zawsze zgłasza się wiele osób. Najczęściej przychodzą z pytaniami o dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej, środki na rozwój firmy czy pożyczki. I właśnie z tym RAR jest kojarzona – ze wsparciem przedsiębiorczości. Jednak oprócz tego, od kilku lat, zajmuje się szeroko rozumianą promocją zatrudnienia.

Obecnie realizuje kilka projektów, którychcelem jest podniesienie kwalifikacji i podjęcie zatrudnienia przez osoby niepracujące. Jednym z nich jest projekt „Ruda Śląska stawia na podwórka…”. Osoby, które nie pracują i mieszkają na terenach rewitalizowanych Rudy Śląskiej mogą liczyć na wsparcie w postaci doradztwa zawodowego, wsparcia psychologicznego oraz szkoleń „szytych na miarę” pod kątem konkretnych potrzeb. Zostały już zorganizowane szkolenia takie jak: kosmetyczka, spawacz, kadry i płace, profesjonalne sprzątanie, czy wózki widłowe i pewnie będzie jeszcze wiele innych. A na tym nie koniec – w realizowanych projektach jest jeszcze możliwość skorzystania z tzw. subsydiowanego zatrudnienia, czyli sfinansowania wynagrodzenia danej osoby w wybranej przez nią firmie. Jak podkreśla Katarzyna Wochnik – Prezes RAR „Każda z osób uczestniczących w projekcie z subsydiowanym zatrudnieniem bez problemu znajduje pracę w przedsiębiorstwie, w którym chce. Atutem tego projektu jest indywidualne podejście zarówno do pracownika, jak i do potencjalnego pracodawcy. Dokonujemy doboru pracownika do pracodawcy lub pracodawcy do pracownika. Liczymy tutaj na efekt długofalowy, a nie zatrudnienie przez kilka miesięcy. Takie podejście w promocji zatrudnienia do tej pory nam świetnie wychodzi”.

Dlatego Rudzka Agencja Rozwoju prowadzi stały nabór osób, które chcą znaleźć pracę lub podnieść swoje kwalifikacje dzięki indywidualnie dopasowanym szkoleniom. Osoby zainteresowane mogą zgłosić się w biurze Agencji przy ul. Wolności 6, mailowo pod adresem: bp@rarinwestor.pl lub telefonicznie pod numerem 32 248 77 86 wew. 24 lub 23.

 

 

Scroll to Top
Skip to content